• Ważna informacja

          • Drodzy Rodzice decyzją rządu od dnia 27.03.2021 do dnia 09.04.2021 zostają zamknięte przedszkola i żłobki. We wskazanym wyżej okresie przedszkole organizuje opiekę dla dzieci rodziców pracujących w służbach mundurowych oraz zaangażowanych w walkę z COVID-19. Prosimy o zgłoszenie dzieci do jutra do godziny 14. Dziękujemy!

          • #wirusoochrona #lekcjiHIGIENY

          • W dniach 5-12.03.2021 dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w lekcji higieny w ramach akcji "Wirusoochrona" organizowanej przez PSSE w Tychach. Podczas zajęć realizwano cele: 

            • Promocja podstawowych zasad higieny osobistej wśród dzieci w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy, w tym: budowanie i wyrabianie wśród dzieci potrzeby i nawyków dbania o higienę rąk, nauczenie dzieci prawidłowego mycia rąk;

            • Zachęcenie i zwrócenie uwagi na rolę szczepień ochronnych jako najskuteczniejszej formy zapobiegania rozprzestrzenianiu się wielu chorób zakaźnych;

            • Zachęcenie dzieci do codziennej aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania.

            Na podstawie wiersza "Katar" Jana Brzechwy dzieci poznały sposoby rozprzestrzeniania się wirusów i zarazków. "Bajka o wirusie" wyjaśniła skąd wziął się koronawirus. Dzieci chętnie wysłuchały także piosenki "Mydło lubi zabawę", podczas której wykonały doświadczenie z wodą, pieprzem i mydłem, dzięki czemu przekonały się jak ważne jest znaczenie mydła oraz częstego mycia rąk. Podsumowaniem zajęć była praca plastyczna.

          • ‘’MOGĘ ZATRZYMAĆ SMOG –PRZEDSZKOLAKU ZŁAP ODDECH’’

          • W czerwcu 2020r. nasze przedszkole przystąpiło do drugiej edycji kampanii edukacyjnej pt. "Mogę! Zatrzymać Smog Przedszkolaku złap oddech". Kampania ta została zorganizowana przez Urząd Marszałkowski województwa śląskiego. O zakwalifikowaniu decydowała kolejność zgłoszeń. Udało się! w środę 21.01.2021r otrzymaliśmy dwa oczyszczacze powietrza. Naszym zadaniem będzie przygotowanie zajęć edukacyjnych o tematyce ekologiczno-przyrodniczej w grupach przedszkolnych i zorganizowanie akcji informacyjnej dla rodziców. W najbliższym czasie zostaną nam przekazane materiały edukacyjno-informacyjne: książeczki dla dzieci, ulotki dla rodziców. O dalszym przebiegu naszych działań będziemy państwa informować.

            Jolanta Grzywok

          • Zbiórka dla PLACÓWKI OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZEJ DOM DZIECKA MIKOŁÓW

          • POMOC DLA PLACÓWKI OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZEJ DOM DZIECKA MIKOŁÓW

            ZBIERAMY: SŁODYCZE ARTYKUŁY SZKOLNE

            RZECZY MOŻNA POZOSTAWIĆ W PRZEDSIONKU (POD JADŁOSPISEM)

            TERMIN: DO 18 GRUDNIA

            OPIEKĄ OBJĘTYCH JEST 7 WYCHOWANKÓW W WIEKU 5 – 18 LAT.

            ZEBRANE RZECZY ZOSTANĄ ZAWIEZIONE PRZED ŚWIĘTAMI.

          • Wyniki konkursu

          • Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę makulatury. Nasza placówka zajęła IV miejsce i otrzymalismy nagrodę o wartości 300 zł w postaci papieru ksero.

          • Ważna informacja

          • OGŁOSZENIE – WAŻNE !!!

            W związku z zakończeniem Roku kalendarzowego 2020

            w Grudniu będą wydane dwa paski płatności – za Listopad i Grudzień.

            Przerwa świąteczna będzie trwała od 23.12 do 31.12. 2019 .

            Przypominamy że za Grudzień paski naliczane są do przodu

            i NIE MA ZWROTÓW ZA NIEOBECNOŚCI .

            Zapisy na dyżur świąteczny i ferie zimowe u nauczycieli od 07.12 do 14.12 (poniedziałek) ,
            dotyczą dni 23.12 oraz 28.12-31.12 ( 24.12 Wigilia - Dzień wolny )

            Ferie zimowe od 04.01 2020 do 17.01.2020 r.

          • "Szkoła do hymnu"

          • W tym roku, tak jak w latach ubiegłych, nasza placówka zgłosiła się do udziału w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu” i odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” we wtorek, 10 listopada o godz. 11:11. W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii wspólne śpiewanie odbędzie się w każdej grupie osobno.

            Zachęcamy także do zapoznania się z ulotką „Szanuj, kochaj, chroń” przygotowaną przez Ministerstwo Obrony Narodowej, która w syntetyczny sposób opisuje prawidłowe sposoby prezentowania flagi i innych symboli narodowych.

            Broszura Szanuj, kochaj, chroń

          • Fundacja Oko w oko z Rakiem

          • Fundacja Oko w oko z Rakiem prosi o pomoc w akcji na rzecz Hospicjum Cordis w Katowicach. Potrzebne sa pampersy Semi 1 i 2, podkłady, chusteczki nawilżające oraz deserki takie jak na zdjęciu.

            Akcja trwa do 30 listopada.

            Dzieci, które chcą się włączyć w akcje mogą przynieść rzeczy do przedszkola i zostawic je w pojemniku w przedsionku.

            Dziękujemy za zaangażowanie

          • PROCEDURA BEZPIECZEŃSTWA NA CZAS PANDEMII

          • PROCEDURA BEZPIECZEŃSTWA NA CZAS PANDEMII

            obowiązująca w Przedszkolu nr 2 w Orzeszu ( od 10.10.2020 r.)
            w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

            I. Podstawa prawna:
            - rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 poz. 493 ze zm.),
            - wytyczne dla przedszkoli opracowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministrem Zdrowia,
            - Zarządzenie dyrektora przedszkola.

            II. Cel procedury: zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa dzieciom oraz pracownikom na terenie przedszkola w związku z istniejącym zagrożeniem COVID-19

            III. Zakres obowiązywania procedury: zasady postępowania nauczycieli, rodziców i personelu przedszkola podczas sprawowania opieki nad dziećmi w przedszkolu od momentu przyprowadzenia do przedszkola do chwili odbioru dzieci z przedszkola przez rodziców / opiekunów.

            IV. Uczestnicy postępowania: zakres odpowiedzialności: dyrektor, nauczyciele, rodzice, personel obsługi przedszkola, personel pomocniczy.

            V. Opis działań poszczególnych adresatów procedury.


             

            Działania Dyrektora.


            1. Dyrektor odpowiada za organizację pracy przedszkola, monitoruje prace porządkowe wykonywane przez pracowników w okresie występowania pandemii koronawirusa COVID-19.
            2. Dyrektor w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 dba o zachowanie wszelkich środków ostrożności na terenie przedszkola.
            3. Zaopatruje pracowników w środki ochrony osobistej, w tym: rękawiczki, maseczki ochronne, ewentualnie przyłbice oraz fartuchy z długim rękawem do przeprowadzania zabiegów higienicznych u dziecka – adekwatnie do sytuacji.
            4. Zamieszcza informacje przed wejściem do budynku przedszkola o obligatoryjnej dezynfekcji rąk przez osoby dorosłe.
            5. Dba o przestrzeganie zasad prawidłowego mycia rąk poprzez wywieszenie plakatów z zasadami prawidłowego mycia rąk w widocznym miejscu w łazienkach oraz instrukcji dezynfekcji rąk przy dozownikach z płynem do dezynfekcji.
            6. Zapewnia sprzęt i środki oraz monitoruje prace porządkowe wykonywane przez pracowników obsługi, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymywania czystości ciągów komunikacyjnych, dezynfekowania powierzchni dotykowych: poręczy, klamek, włączników światła, uchwytów, klawiatur, baterii umywalkowych, sanitariatów, poręczy krzeseł i powierzchni płaskich, w tym blatów w salach i w pomieszczeniach do spożywania posiłków.
            7. W przypadku korzystania z placu zabaw zapewnia dezynfekcję sprzętów, z których korzystają dzieci.
            8. W przypadku braku możliwości dezynfekcji zabezpiecza sprzęt przed użytkownikiem.
            9. Dyrektor odpowiada za znajomość i stosowanie przez pracowników procedur postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia COVID-19.
            10. Prowadzi spotkania/ szkolenia z pracownikami i zwraca im uwagę, aby kładli szczególny nacisk na profilaktykę zdrowotną, również dotyczącą ich samych.
            11. W wyznaczonym miejscu przedszkola tj, hol, umieszcza numery telefonów do: organu prowadzącego, kuratora oświaty, powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej, służb medycznych – tel. alarmowy 999 lub 112.
            12. Dyrektor zobowiązuje pracowników do zachowania zasad szczególnej ostrożności podczas korzystania z płynów dezynfekujących do czyszczenia powierzchni i sprzętów, monitoruje wietrzenie sal i pomieszczeń po użyciu w/w środków.
            13. Ustala się zasady ścieżki szybkiej komunikacji pracowników z rodzicami: telefon, sms, e-mail, komunikator Messenger, Whatsapp.
            14. Dyrektor zapewnia termometr bezdotykowy.
            15. Wyznacza pomieszczenie tzw. izolatorium (wyposażone m.in. w środki ochrony osobistej i płyn dezynfekujący) zapewniające minimum dwa metry odległości od innych osób, w którym będzie można odizolować dziecko lub pracownika, w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych.
            16. Instruuje pracowników, że w przypadku wystąpienia u nich niepokojących objawów chorobowych nie powinni przychodzić do pracy. Powinni pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, oddziałem zakaźnym, a w razie pogorszenia stanu zdrowia zadzwonić pod numer 999 lub 112 i poinformować, że mogą być zarażeni koronawirusem.
            17. Dyrektor instruuje pracowników, że w przypadku wystąpienia u pracownika niepokojących objawów chorobowych na terenie przedszkola, natychmiast odsuwa pracownika od pracy i powiadamia stację sanitarno-epidemiologiczną, służby medyczne oraz organ prowadzący i kuratora oświaty. Wstrzymuje też przyjmowanie do przedszkola kolejnych osób. Obszar, w którym poruszał się pracownik, zostaje poddany gruntownemu sprzątaniu oraz dezynfekcji zgodnie z procedurami bhp.
            18. Dyrektor zaleca pracownikom stosowanie się do zaleceń powiatowego inspektora sanitarnego.


             

            Działania Rodziców /prawnych opiekunów.


            1. Rodzice/ prawni opiekunowie zobowiązani są do ścisłego przestrzegania obowiązujących w przedszkolu procedur postępowania ustanowionych na czas pandemii koronawirusa COVID-19.
            2. Rodzice /prawni opiekunowie zobowiązani są do przyprowadzania do przedszkola wyłącznie dziecka zdrowego, bez żadnych objawów chorobowych.
            3. Rodzice/ prawni opiekunowie nie mogą przyprowadzić do przedszkola dziecka, jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych.
            4. Rodzice/prawni opiekunowie powinni mierzyć dziecku temperaturę przed przyprowadzeniem do przedszkola.
            5. Rodzice/ prawni opiekunowie przyprowadzając lub odbierając dziecko z przedszkola muszą być zdrowi.
            6. Rodzice/ prawni opiekunowie przyprowadzają dziecko do przedszkola do godz. 9.00 i pozostawiają je pod bezpośrednią opieką pracownikaprzedszkola.
            7. Przyprowadzając lub odbierając dziecko z przedszkola rodzice/ prawni opiekunowie zachowują przed wejściem odpowiedni dystans między innymi osobami, w tym dziećmi, wynoszący 1,5m.
            8. Rodzice/ prawni opiekunowie przyprowadzają dziecko do przedszkola bez żadnych przedmiotów i zabawek.
            9. Rodzice/ prawni opiekunowie zobowiązani są do zakrywania ust i nosa indywidualną osłoną, np. maseczką, podczas przyprowadzania i odbierania dziecka.
            10. Rodzice/ prawni opiekunowie zakrywają usta i nos dziecku, które ukończyło 4. rok życia, indywidualną osłoną ust i nosa (np. maseczką) w drodze do przedszkola i z powrotem zgodnie z aktualnymi wytycznymi GIS w sprawie stref bezpieczeństwa.
            11. Rodzice/ prawni opiekunowie bezwzględnie dezynfekują ręce przed każdorazowym wejściem do przedszkola, korzystając z płynu do dezynfekcji rąk umieszczonego w dozowniku przed wejściem do przedszkola, zgodnie z instrukcją.
            12. Rodzice/ prawni opiekunowie zobowiązani są do odbierania dziecka w określonym przez siebie czasie, w godzinach otwarcia przedszkola.
            13. Rodzice/ prawni opiekunowie mają obowiązek regularnego przypominania dziecku o podstawowych zasadach higieny, podkreślania, że powinno unikać dotykania oczu, nosa i ust, często myć ręce wodą z mydłem i nie podawać ręki na przywitanie.
            14. Rodzice powinni zwracać uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania przez dziecko twarzy podczas kichania czy kasłania.
            15. Rodzice mają obowiązek stosowania podstawowych zasad higieny zalecanych w okresie pandemii koronawirusa COVID-19, ponieważ dziecko uczy się przez obserwację dobrego przykładu.
            16. Rodzice/ prawni opiekunowie mają obowiązek zapoznać się z procedurami wprowadzonymi w przedszkolu zgodnie z wytycznymi GIS i ściśle je przestrzegać.


            Działania Nauczycieli.


            1. Nauczyciele zobowiązani są do ścisłego przestrzegania procedur ustanowionych na czas pandemii koronawirusa COVID-19.
            2. Nauczyciele, pomoce nauczyciela mające bezpośredni kontakt z dzieckiem zobowiązani są do mierzenia sobie temperatury dwa razy dziennie.
            3. Nauczyciel (wraz z pomocą nauczyciela) w miarę możliwości organizacyjnych przebywa w wyznaczonej sali z grupą maksymalnie 25 dzieci.
            4. O organizacji pracy grupy decyduje dyrektor zgodnie z wytycznymi GIS.
            5. Nauczyciel zapewnia odpowiednią przestrzeń w sali zgodnie z wytycznymi GIS.
            6. Nauczyciel zobowiązany jest do zachowania między sobą i pracownikiem obsługi dystansu minimalnie 1,5 m.
            7. Nauczyciel dba, by personel pomocniczy w miarę możliwości nie miał kontaktu z dziećmi oraz osobami sprawującymi nad nimi opiekę.
            8. Nauczyciel wyjaśnia dzieciom, jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują w przedszkolu w związku z pandemią koronawirusa i dlaczego zostały wprowadzone.
            9. Nauczyciel dba o to, by w sali, w której odbywają się zajęcia dla dzieci, nie było przedmiotów i sprzętu, których nie można skutecznie dezynfekować (np. pluszowych zabawek, puzzli, gier, wózków, lalek, dywanów, drewnianych klocków).
            10. Każdorazowo przed rozpoczęciem zajęć nauczyciel upewnia się, czy sala zajęć, sprzęt, pomoce i zabawki zostały zdezynfekowane.
            11. Nauczyciel jest zobowiązany do wietrzenia sali, w której odbywają się zajęcia, co najmniej raz na godzinę i prowadzenia ćwiczeń ruchowych przy otwartych oknach.
            12. Nauczyciel zobowiązany jest do przestrzegania zasad częstego i regularnego mycia rąk przez dzieci. Po wejściu do sali dziecko myje ręce w łazience-w sali której przebywa - oraz przed jedzeniem, po skorzystaniu z toalety i po powrocie z zajęć na świeżym powietrzu. W tym celu nauczyciel organizuje pokazy właściwego mycia rąk, przypomina i daje przykład.
            13. Nauczyciel organizuje posiłki dla dzieci w sali, w której dzieci przebywają zgodnie z wytycznymi GIS (odpowiednio duże odstępy między stolikami).
            14. Nauczyciel zobowiązany jest do przestrzegania zakazu organizowania wyjść z dziećmi poza teren przedszkola.
            15. Nauczyciel unika organizowania większych skupisk dzieci w jednym pomieszczeniu, starając się wybrać takie metody pracy i zabawy, by możliwe było zachowanie dystansu między dziećmi.
            16. Nauczyciel ma obowiązek znać i przestrzegać procedurę przyprowadzania i odbierania dziecka przez rodziców w czasie pandemii oraz procedur postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia.
            17. Nauczyciel monitoruje częstotliwość czyszczenia blatów, stołów i poręczy krzeseł przez personel obsługi.
            18. Nauczyciel ma obowiązek ustalenia wspólnie z dziećmi zasad zgodnego współdziałania rówieśników w trakcie ich pobytu w przedszkolu biorąc pod uwagę wytyczne GIS.
            19. Niedopuszczalne jest pozostawienie grupy samej bez opieki. Gdy nauczyciel musi wyjść, grupą powinna się zająć osoba z personelu pomocniczego: pomoc nauczyciela lub woźna odpowiednio zabezpieczona środkami indywidualnej ochrony. Swoją nieobecność nauczyciel musi ograniczyć
            do minimum.
            20. Niedopuszczalne jest zajmowanie się przez nauczyciela rozpraszającymi uwagę czynnościami, np. rozmową z inną osobą bezpośrednio lub przez telefon komórkowy, bez koniecznej przyczyny.
            21. W przypadku wystąpienia sytuacji wymagającej dodatkowej opieki nad dzieckiem, należy powierzyć je opiece woźnej oddziałowej lub pomocy nauczyciela, która w tych sytuacjach zobowiązana jest założyć fartuch z długim rękawem oraz rękawice ochronne na dłonie, by dokonać niezbędnych czynności. Opiekę tę należy ograniczyć do minimum.
            22. Niedopuszczalne jest pozostawianie dzieci w grupie bez opieki, wówczas gdy nie ma jeszcze zmiennika. Jeśli nauczyciel zmiennik spóźnia się do pracy, dyrektor ma prawo polecić nauczycielowi pozostanie w grupie i wypłacić za ten czas wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe. Nauczyciel ma obowiązek stosować się do polecenia dyrektora.
            23. Nauczyciele i pracownicy obsługi powinni być zaopatrzeni w przyłbice lub maseczki i korzystać z nich w częściach wspólnych przedszkola (korytarze, toalety, szatnie).


            Działania pracowników obsługi.


            1. Pracownicy obsługi wyznaczeni do opieki nad dziećmi ponoszą współodpowiedzialność za bezpieczny pobyt dziecka w przedszkolu.
            2. Pracownicy obsługi wyznaczeni do opieki nad dziećmi zwracają uwagę na bezpieczną zabawę dzieci, na zachowanie odległości pomiędzy dziećmi, bezpieczne korzystanie przez nie z zabawek oraz odpowiadają za stan zabawek i sprzętu w sali zabaw.
            3. Pracownicy obsługi wyznaczeni do opieki nad dziećmi zobowiązani są do ścisłego przestrzegania procedur ustanowionych na czas pandemii koronawirusa COVID-19.
            4. Intendent, pracownicy kuchni oraz woźne oddziałowe zobowiązani są do zachowania dodatkowych środków ostrożności przy ewentualnych kontaktach z osobami z zewnątrz, w tym z dostawcami towaru, z którego sporządzane będą posiłki dla dzieci.
            5. Pracownicy administracji i obsługi zobowiązani są do zachowania pomiędzy sobą dystansu wynoszącego minimum 1,5 m w każdej przestrzeni przedszkola.
            6. Pracownicy administracji i obsługi, dezynfekują ręce płynem do dezynfekcji przed każdorazowym wejściem do budynku przedszkola.
            7. Pracownicy administracji i obsługi używają środków ochrony osobistej, w tym rękawiczek, maseczek ochronnych, ewentualnie przyłbic.
            8. Pracownicy obsługi mają obowiązek mycia i dezynfekowania zabawek lub innych sprzętów po każdym użyciu przez dziecko.
            9. Pracownicy obsługi mają obowiązek codziennego czyszczenia detergentem wyznaczonego sprzętu na placu zabaw oraz dezynfekcji używanego przez dzieci sprzętu.
            10. Pracownicy administracji i obsługi mają obowiązek przestrzegania zasad szczególnej ostrożności podczas korzystania z płynów dezynfekujących do czyszczenia powierzchni i sprzętów.
            11. Korzystając z płynów dezynfekujących do czyszczenia powierzchni i sprzętów, należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu środka. Należy ściśle przestrzegać czasu niezbędnego do wietrzenia dezynfekowanych pomieszczeń i sprzętu, tak aby nie narażać dzieci na wdychanie oparów środków służących do dezynfekcji.
            12. Personel pomocniczy ma obowiązek przestrzegania zasad szczególnej ostrożności podczas przygotowania stołów do spożywania posiłków przez dzieci oraz podczas sprzątania stołów i sal po posiłkach: czyszczenie blatów, stołów i poręczy krzeseł.
            13. Personel pomocniczy ma obowiązek przestrzegania zasad szczególnej ostrożności podczas dostarczania posiłków do wyznaczonej sali.
            14. Pracownicy kuchni mają obowiązek przestrzegania zasad mycia naczyń w zmywarce z dodatkiem detergentu w temperaturze min. 60ºC oraz ich wyparzania.
            15. Pracownicy obsługi mają obowiązek utrzymywania w czystości ciągów komunikacyjnych, dezynfekowania powierzchni dotykowych: poręczy, klamek, włączników światła, uchwytów, poręczy krzeseł i powierzchni płaskich.
            16. Pracownicy administracji i obsługi mają obowiązek znajomości i przestrzegania procedury bezpieczeństwa na czas pandemii, wytycznych GIS oraz ścieżki szybkiej komunikacji pracowników z rodzicami.


            VI. Działania pracowników w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych u dziecka w czasie pobytu w przedszkolu.


            1. Wystąpienie objawów chorobowych u dziecka podczas pobytu w przedszkolu, w szczególności: wzrostu temperatury, kaszlu, duszności skutkuje niezwłocznym odizolowaniem w Izolatorium, zaopatrzonym w środki do dezynfekcji, umywalkę, leżak do odpoczynku.
            2. Nauczyciel stosując ścieżkę szybkiej komunikacji z rodzicami/ prawnymi opiekunami, wskazaną w niniejszej procedurze, zawiadamia o odizolowaniu dziecka i konieczności niezwłocznego odbioru dziecka z przedszkola.
            3. W przypadku trzykrotnego nieodebrania telefonu przez rodzica/ prawnego opiekuna lub braku odpowiedzi poprzez wskazane komunikatory, nauczyciel zawiadamia o zdarzeniu dyrektora przedszkola oraz powiatową stację sanitarno – epidemiologiczną lub dzwoni na numer alarmowy 999 lub 112 i stosuje się do wskazanych zaleceń.
            4. Dziecko przebywające w Izolatorium jest pod opieką przez wyznaczonego przez dyrektora pracownika, z zachowaniem niezbędnych środków ostrożności i wykorzystaniem środków ochrony osobistej, do czasu odebrania przez rodzica/ prawnego opiekuna.


            VII. Sposób prezentacji procedury.


            1. Umieszczenie treści dokumentu na stronie internetowej przedszkola.
            2. Zapoznanie rodziców/prawnych opiekunów z obowiązującą w przedszkolu procedurą poprzez przekazanie jej treści z wykorzystaniem środków zdalnej komunikacji.
            3. Zapoznanie wszystkich pracowników przedszkola z treścią procedury.


             

            Wszyscy wymienieni w procedurze odbiorcy mają obowiązek zapoznania się z jej treścią oraz bezwzględnego stosowania się do zawartych w niej ustaleń. Rodzice i pracownicy powinni potwierdzić zaznajomienie się z treścią procedury i stosowaniem się jej wskazań w sekretariacie przedszkola, przed uruchomieniem działalności przedszkola, składając podpis na dokumencie potwierdzającym zapoznanie się z jej treścią.

             

          • Certyfikat dobroczynności

          • W ubiegłym roku szkolnym nasza placówka brała udział w akcji "Pokoloruj z Nami swiat Chorego Dziecka". Podczas akcji nasi wychowanowie gromadzili kolorowanki, kredki, książeczki, puzzle oraz gry, które przekazali na rzecz fundacji Oko w oko z rakiem.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję.

          • Zbiórka makulatury

          • Urząd Miasta Orzesze ogłasza konkurs pod nazwą

            „ZBIÓRKA MAKULATURY W GMINNYCH JEDNOSTKACH OŚWIATOWYCH NA TERENIE MIASTA ORZESZE”

            Placówka, która zbierze największą masę makulatury w przeliczeniu na jedno dziecko otrzyma nagrodę główną o wartości 1000 zł.

            Pozostałe placówki otrzymają nagrody pocieszenia.

            Makulaturę przynoszoną na cele konkursu należy wrzucać bezpośrednio do postawionych i przeznaczonych na ten cel kontenerów (żółty kontener na parkingu), bez wnoszenia tych odpadów do budynku placówki i bez przekazywania ich innym osobom. Prosimy poinformować o tym pracownika palcówki, aby można było nagrodzić zaangażowane dzieci.

             

            TERMIN ZBIÓRKI: 1 – 30.10.2020